5 powodów, dla których warto wybrać Polskę jako dostawcę nearshoringu

Blog

Zależy ci na współpracy z najlepszymi specjalistami IT, ale nie chcesz prowadzić rekrutacji i zatrudniać ich we własnym zakresie? Z myślą o takich właśnie przedsiębiorcach powstała usługa outsourcingu IT. Pozostaje jednak pytanie, jaki kraj najlepiej sprawdzi się, jako dostawca zespołu IT? Dla europejskich biznesmenów odpowiedź jest prosta – jest to Polska. Poznaj 5 powodów, dla których warto wybrać Polskę jako dostawcę nearshoringu. 

Nearshoring IT – czym się charakteryzuje?

Usługa nearshoringu idealnie łączy w sobie zalety offshoringu i onshoringu, jednocześnie niwelując wady obu tych rozwiązań. Dzięki bliskości geograficznej, kulturowej, językowej i mentalnej współpraca z zewnętrznym zespołem IT przebiega sprawnie, a wszelkie problemy jesteś w stanie rozwiązać w standardowych godzinach pracy. Jednocześnie koszt takiej usługi jest najbardziej zoptymalizowany, biorąc pod uwagę jakość usługi do jej ceny. 

Czy jednak wiesz, z jakiego kraju powinien pochodzić twój dostawca nearshoringu IT. Dla wielu europejskich firm odpowiedź jest oczywista. Najlepszy outsourcing to ten, który ma swoje źródło w Polsce. Decydując się na taką opcję, możesz liczyć na:

– współpracę z najlepszymi specjalistami IT,

– sprawną komunikację w języku angielskim,

– stosunkowe niskie koszty pracy,

– sprawną współpracę w dogodnej strefie czasowej,

– wysoką etykę pracy. 

Jak wygląda to w praktyce? 

Specjaliści z prawdziwego zdarzenia

Jeśli decydujesz się na nearshoring, chcesz mieć pewność, że będą dla ciebie pracować jedni z najlepszych specjalistów IT na rynku. A taką właśnie gwarancję daje ci współpraca z dostawcą nearshoringu z Polski. Polscy programiści uznawani są za jednych z najlepszych. Do tego świetnie poruszają się w różnych środowiskach, takich jak Javascript, C# czy Python. 

Dodajmy, że większość polskich programistów ma wyższe wykształcenie. Co ciekawe, nie zawsze jest ono związane z programowaniem czy tworzeniem aplikacji. Polscy specjaliści IT często kończyli studia na takich kierunkach jak matematyka, fizyka czy statystyka, co sprawia, że mają wszechstronną wiedzę i potrafią być bardzo kreatywni w swojej pracy.  

Bardzo dobra znajomość języka angielskiego

Jedną z wad outsourcingu jest ewentualna bariera językowa. Ciężko jest realizować skomplikowane projekty, gdy można polegać wyłącznie na tłumaczach. W przypadku nearshoringu z Polski nie powinno to stanowić większego problemu. Większość polskich specjalistów IT to osoby, które bardzo dobrze posługują się językiem angielskim, zarówno w mowie, jak i piśmie. A to pozwala na sprawną komunikację podczas realizacji zleconych zadań. 

Stosunkowo niski koszt pracy

Nie da się ukryć, że utrzymanie dobrego zespołu IT kosztuje. Na rynku wciąż brakuje specjalistów, co sprawia, że potencjalni pracownicy mogą sobie pozwolić na stawianie wysokich wymagań płacowych. Jednak nawet biorąc to pod uwagę, skorzystanie z nearshoringu w Polsce w dalszym ciągu będzie się opłacać. 

Po pierwsze, w przypadku nearshoringu nie ponosisz kosztów rekrutacji i zatrudnienia specjalisty IT na etacie. Po drugie, koszt nearshoringu w Polsce jest niższy, niż gdybyś chciał skorzystać z tej usługi w innych krajach. Również porównanie kosztów do jakości stawia nearshoring z Polski na wysokim miejscu.

Wspólna strefa czasowa

Choć dzisiejsza technologia pozwala na przeprowadzanie zdalnych spotkań pomiędzy współpracownikami, znajdującymi się w różnych zakątkach świata, to różnica w strefach czasowych w znacznym stopniu utrudnia ustalenie terminu, który będzie odpowiadał każdej ze stron. W przypadku nearshoringu nie ma takiego problemu. Każda europejska firma, korzystająca z nearshoringu w Polsce z pewnością doceni fakt pokrywających się godzin pracy, w których można się ze sobą porozumieć w czasie rzeczywistym. 

Dodajmy do tego, że również podróże do i z Polski nie stanowią większego problemu. Jeśli konieczne okaże się zorganizowanie osobistego spotkania, to taka podróż nie będzie ani kosztowna, ani czasochłonna.  

Wysoka kultura pracy

Warto także dodać, że polscy specjaliści IT cechują się wysoką kulturą pracy. Są sumienni, punktualni i chętnie podejmują się nowych wyzwań. Do tego cenią sobie możliwość zdobywania nowych kompetencji. Nie mają także problemów z wykonywaniem poleceń, czy przyjmowaniem informacji zwrotnych. To wszystko sprawia, że współpraca z takim zespołem IT przebiega sprawnie i bezproblemowo. 

Jak znaleźć najlepszych specjalistów IT?

Specjaliści IT z Polski od dawna uchodzą za jednych z najlepszych. Nie da się jednak ukryć, że zatrudniając daną osobę w ciemno, nie masz pewności, czy nie trafiasz akurat na niechlubny wyjątek. Dlatego tak ważna jest weryfikacja kompetencji potencjalnych pracowników. To jednak sprawia, że stworzenie zespołu IT jest tak trudne, kosztowne i czasochłonne. Jest to też jeden z głównych powodów, dla których coraz więcej firm woli skorzystać z outsourcingu IT. W takim przypadku cały proces szukania i sprawdzenia potencjalnych pracowników IT spoczywa na firmie outsourcingowej. 

Potrzebujesz zespołu IT, który będzie sprawnie realizował zlecone mu zadania? Skontaktuj się z nami i powiedź nam, jakich specjalistów potrzebujesz. 

Porozmawiajmy o Twoim projekcie. Skontaktuj się z nami.